Čo nás všetko čaká pri zariaďovaní holobytu alebo holodomu bez štandardu? To je otázka  klientov, keď zvažujú kúpu nového bývania.
Málo kto si vie predstaviť koľko úsilia a peňazí ešte bude musieť do nehnuteľnosti investovať. Či to bude vedieť uplatiť a ak nemá hotovosť koľko treba rátať ešte s navýšením úveru. Koľko času bude musieť stráviť dokončovaním a zariaďovaním. Kde zoženie majstrov, alebo firmu. Kto ich bude dozorovať keď budeme v práci?

Tak poďme krok po kroku…

 

Nehnuteľnosť

Ak už máte vybratú nehnuteľnosť do ktorej ste sa zamilovali a zložili zálohu je potrebné s predávajúcim dohodnúť, aby vám hlavné siete (elektrika, voda) spravili až po vyhotovení dispozičného riešenia. Hlavne na kuchyňu a kúpeľňu. Je totiž zvykom spraviť štandard v znení kam sa mi to hodí a čo najviac ušetriť. Ale šetrí len zhotoviteľ, vás zmeny po prevzatí v konečnom dôsledku vyjdu oveľa viac ako pri zadaní zmien pri stavbe. A to aj s prípadným poplatkom, ktorý si od vás vypýtajú.

Keď sa riešia zmeny, vtedy je možné ešte upraviť pozície priečok, čo je tiež dobré riešiť hneď. Terajší architekti totiž často krát vôbec nepozerajú pri kreslení na projekt ako na svoj, ale zakreslia priečky nezmyselne a to nehovorím o niektorých pozíciách, ktoré sa potom na stavbe riešia, lebo sú nezrealizovateľné a úplne nezmyselné 🙂

Všetko to čo som napísala, ale nedáva zmysel robiť pokiaľ nemáte definované ako bude vyzerať dispozične kúpeľňa, kuchyňa, obývačka… kde bude spálňa, izba… ako poriešiť šatníky. Kde bude úložné miesto na vysávač, či žehliacu dosku. Možno sa chytáte teraz za hlavu, že čo sú to za otázky, ale všetko má svoju súvislosť a už pri projektovaní sa treba nad všetkým zamyslieť. Potom to bude oveľa ľahšie.
Klientov sa tiež pýtam aké majú zvyky, či majú, alebo plánujú deti. Alebo niekedy je to inak a byt len na prenájom.

Ďalšia – veľa krát od klientov nie úprimne zodpovedaná otázka, že či majú už definovaný určitý rozpočet, prípadne aký majú finančný strop.
Všetko toto ovplyvňuje riešenie pri zariaďovaní. Ak sme ku sebe úprimný a dôverujeme si od začiatku, tak ide všetko ako po masle a ja viem pre klienta spraviť (a s veľkou radosťou) maximum.

Keď máme zodpovedané všetky otázky začíname s kreslením – po zvizualizovaní nemáme len dizajn, ale už aj finančnú predstavu. Keďže to máme všetko takto zavčasu, tak vieme ešte riešiť prípadné úpravy, zmeny a tiež vy sa viete finančne pripraviť.

 

VIZUALIZÁCIA

Kontrolný deň pred kolaudáciou

Medzi tým ako my máme všetko pripravené, prípadne je už aj nábytok vo výrobe a je objednaný všetok materiál na realizáciu, tak prichádza od developera termín na kontrolný deň pred kolaudáciou, kedy si vieme (ak sme sa pre tým na stavbu nedostali) zamerať miestnosti na presné zadanie do výroby a skontrolovať pripravenosť zmien, ktoré sme s vami odovzdali stavbe. Ak nie je všetko pripravené podľa našich predstáv, tak na to upozorníme a dáme na nápravu. Tiež si v ten deň všímame a kontrolujeme všetky možné nedostatky, ktoré by vás mohli nemilo prekvapiť po čase keď už budete bývať.
Dohodneme na stavbe dátum možnej kolaudácie a odovzdania nehnuteľnosti klientovi, aby sme sa vedeli časovo zariadiť a hneď po odovzdaní realizovať. (Možnej – píšem preto, lebo ešte nikdy som nezažila, že by stavbu odovzdali na čas – v lepšom prípade + 3týždne)
Keď je nehnuteľnosť vaša, hneď vieme nastúpiť na realizáciu. Doba koľko to bude trvať vieme povedať hneď pri dohode rozsahu. Pri kompletnom zariadení 3-izbovej novostavby je to zväšča 3týždne.

 

REALIZÁCIA

Ak teda idete kupovať hodbyt či holodom, tak dúfam, že môj článok vám pomohol, aby ste si vedeli predstaviť a teda aj zrealizovať čo treba.
A ak by ste mali záujem o naše služby a spoluprácu, budeme veľmi radi keď nás kontaktujete.
Poplatok za služby je jednorazový a určite vás nezruinuje 🙂 ale zabezpečí vám plynulosť, kontrolu a odovzdanie bývania tak, aby ste sa mohli hneď nasťahovať.
Nemusíte chodiť po predajniach a zháňať. Všetko zabezpečíme my a postaráme sa aj o najmenší detail, tiež o plynulý chod pri realizácii, ktorý vám zabezpečíme, všetko zmanažujeme a tiež odozorujeme.

Vy si môžete naďalej užívať svoj život a pracovať bez zbytočných starostí.

Prajeme vám šťastné a spokojné bývanie 🙂