Čo nás všetko čaká pri zariaďovaní holobytu alebo holodomu bez štandardu? To je otázka  klientov, keď zvažujú kúpu nového bývania.
Málo kto si vie predstaviť koľko úsilia a peňazí ešte bude musieť do nehnuteľnosti investovať. Či to bude vedieť uplatiť a ak nemá hotovosť, koľko treba rátať ešte s navýšením úveru. Koľko času bude musieť stráviť dokončovaním a zariaďovaním. Kde zoženie majstrov, alebo firmu. Kto bude vykonávať dozor keď bude v práci?

Tak poďme krok po kroku…

 

Nehnuteľnosť

Ak už máte vybratú nehnuteľnosť, do ktorej ste sa zamilovali a zložili zálohu, je potrebné s predávajúcim dohodnúť, aby vám hlavné siete (elektrika, voda) spravili až po vyhotovení dispozičného riešenia. Hlavne na kuchyňu a kúpeľňu. Je totiž zvykom spraviť štandard v znení „kam sa mi to hodí a teda čo najviac ušetriť“. Ale šetrí len zhotoviteľ, vás zmeny po prevzatí v konečnom dôsledku budú stáť oveľa viac, ako pri zadaní zmien pri výstavbe. A to aj s prípadným poplatkom, ktorý si od vás za zmeny vypýtajú.

Keď sa riešia zmeny, vtedy je možné častokrát ešte aj upraviť pozície priečok. To sa dá najľahšie riešiť ak je stavba v štádiu výstavby. Terajší architekti totiž často krát vôbec nepozerajú pri kreslení na projekt ako na svoj, ale zakreslia priečky nezmyselne. (prípadne aj kvôli financiám, ktoré od klienta získajú za zmeny – to je smutné). No ale hlavne vtedy vieme ešte upraviť veľkosti izieb a dozrieť aj na to aby sa zmestila posteľ či šatník.

Takže ak máte v pláne kúpiť byt alebo dom ešte len v štádiu výstavby, je najideálnejší čas si sadnúť nad pôdorys a spraviť celkové riešenie interiéru a urobiť zmeny pred dokončením do stavu holobytu. Keď bude všetko zadefinované ako bude vyzerať dispozične a dizajnovo kúpeľňa, kuchyňa, obývačka… ktorá izba bude spálňa, detská izba… ako vyriešiť šatníky, tak tým pádom sa dá spraviť už aj prepočet na budúce investície do zariadenia. Vy sa budete vedieť jednoduchšie zariadiť finančne už aj po tejto stránke. Pri týchto riešeniach sa už začnete minimálne podvedome zaoberať aj maličkosťami napr. kde bude úložné miesto na vysávač, či žehliacu dosku. Možno sa chytáte teraz za hlavu, že o čom to píšem, ale všetko má svoju súvislosť, a už pri projektovaní sa treba nad všetkým zamyslieť. Potom to bude oveľa ľahšie a verte mi že, aj pri sťahovaní sa do nového.
Klientov sa tiež pýtam aké majú zvyky. Či majú alebo plánujú deti. Či majú homeoffice atď. Ak je byt na investičné zámery, tak tiež dolaďujeme podľa predpokladu využitia, aby bol čo najlepšie využiteľný a samozrejme splnil investičný zámer.

Ďalšia – veľa krát od klientov nie úprimne zodpovedaná otázka, že či majú už definovaný rozpočet, prípadne aký majú finančný strop.
Všetko toto ovplyvňuje riešenie pri zariaďovaní. Ak sme ku sebe úprimný a dôverujeme si od začiatku, tak ide všetko ako po masle a ja viem pre klienta spraviť (a s veľkou radosťou) maximum.

Keď máme zodpovedané všetky otázky začíname s kreslením a riešením interiéru. Po zvizualizovaní nemáme len dizajn, ale už aj finančnú predstavu. A keďže to máme všetko takto zavčasu, tak vieme ešte riešiť prípadné úpravy, zmeny a tiež vy sa viete finančne pripraviť.

 

VIZUALIZÁCIA

Kontrolný deň pred kolaudáciou

Než príde kolaudácia a kontrolný deň na stavbe, my máme všetko pripravené. Prípadne niekedy ak ide všetko na stavbe dobre je už aj nábytok vo výrobe a je tiež objednaný všetok materiál na realizáciu. V momente keď príde od developera termín na kontrolný deň pred kolaudáciou, vtedy si vieme ešte  domerať miestnosti na presné doladenie vo výrobe a skontrolovať pripravenosť zmien, ktoré sme s vami odovzdali stavbe. Ak nie je všetko pripravené podľa podkladov, tak na to upozorníme a dáme na nápravu. Tiež si v ten deň všímame a kontrolujeme všetky možné nedostatky, ktoré by vás mohli nemilo prekvapiť po čase keď už budete bývať.
Dohodneme na stavbe dátum možnej kolaudácie a odovzdania nehnuteľnosti klientovi, aby sme sa vedeli časovo zariadiť a hneď po odovzdaní realizovať. (Možnej – píšem preto, lebo ešte nikdy som nezažila, že by stavbu odovzdali na čas – v lepšom prípade + 3týždne)
Keď je nehnuteľnosť vaša, hneď vieme nastúpiť na realizáciu. Doba koľko to bude trvať vieme povedať hneď pri dohode rozsahu. Pri kompletnom zariadení 3-izbovej novostavby (montáž podláh, dverí, nábytkov, kuchyne a dodanie obkladov sanity a ostatného) sú to zväšča 3týždne.

 

REALIZÁCIA

Ak teda idete kupovať hodbyt či holodom, tak dúfam, že môj článok vám pomohol, aby ste si vedeli predstaviť a teda aj zrealizovať čo treba.
A ak by ste mali záujem o naše služby a spoluprácu, budeme veľmi radi keď nás kontaktujete.
Poplatok za služby je jednorazový a určite vás nezruinuje 🙂 ale zabezpečí vám plynulosť, kontrolu a odovzdanie bývania tak, aby ste sa mohli hneď nasťahovať.
Nemusíte chodiť po predajniach a zháňať. Všetko zabezpečíme my a postaráme sa aj o najmenší detail, tiež o plynulý chod pri realizácii, ktorý vám zabezpečíme a tiež dohliadneme aby išlo všetko podľa plánu.

Vy si môžete naďalej užívať svoj život a pracovať bez zbytočných starostí.

Prajeme vám šťastné a spokojné bývanie 🙂